KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości, w dniu 19.11.2018 w naszej szkole odbędzie się konkurs pieśni patriotycznych. Do udziału w konkursie zapraszam uczniów kl. IV, V, VI, VII, i VIII. 

Każda klasa może być reprezentowana przez dowolną ilość wykonawców. Długość pieśni ograniczona jest do trzech zwrotek. Ocenie podlegać będzie: znajomość tekstu, intonacja, dykcja, dobór repertuaru. W prezentacjach  klasowych mogą brać udział rodzice lub członkowie najbliższej rodziny. Poniżej przedstawiona jest lista proponowanych pieśni. Dozwolona jest możliwość wykorzystania innych pieśni.

Informacji dotyczących szczegółów konkursu udziela nauczyciel muzyki B. Mucha

Lista propozycji:

Gaude , mater Polonia

Bogurodzica

Hymn do miłości ojczyzny

Cześć polskiej ziemi, cześć

Witaj, majowa jutrzenko

Warszawianka

Gdy naród do boju

Marsz, marsz Polonia

Rota

My, Pierwsza Brygada

Ułani, ułani

Przybyli ułani

Pierwsza Kadrowa

O mój rozmarynie

Ojczyzno ma

Białe róże

Piechota

Czerwone maki na Monte Cassino

Tu wszędzie jest moja ojczyzna

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.