100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości Polski

Obraz może zawierać: tekstZapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji “ 100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości Polski”.
Udział w akcji może stać się wyjątkową lekcją geografii, historii, j. polskiego oraz świetną odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się.
Projekt łączy ze sobą, w niecodzienny sposób, ponad 100 szkół z całej Polski. Uczniowie, jak i nauczyciele, którzy wezmą udział w akcji nigdy nie spotkali się osobiście, nie znają się nawet z widzenia. Uczniowie będą mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski prześlą pozdrowienia (w postaci pocztówek/widokówek) z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Rozpropagują w ten sposób również swoje szkoły i miasta w całym kraju, bo pozdrowienia będą zawierały krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka będzie przedstawiała jego miejscowość.
Otrzymując kartki z pozdrowieniami uczniowie systematycznie będą je zamieszczali na tablicy, na dużej mapie konturowej Polski, wcześniej sprawdzając położenie geograficzne miejscowości nadawcy.
Uczniów chętnych do przyłączenia się do akcji prosimy o kontakt z Panią Natalią Kalamat (nauczycielka geografii).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.