FINANSOMAT

5 czerwca odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Matematyczno-Finansowego FINANSOMAT. Do naszej szkoły przyjechali uczniowie z 11 szkół podstawowych. Arkusz konkursowy składał się z zadań związanych z procentami, walutami, kruszcami złotem i srebrem…

Po słodkim poczęstunku podczas przerwy rozpoczęły się bardzo atrakcyjne warsztaty pt.: „Gdzie w banku podziewa się gotówka?”, które wspaniale przeprowadziła pani Ewa Rewakowicz-Wdowiak. Uczniowie nie tylko poznali nowe pojęcia takie jak paczka i wiązka banknotów ale bardzo szybko obliczali ich wartości w zależności od nominału. Ćwiczenia przygotowujące worek z nadmiarem gotówki wywołały wiele emocji. Największą niespodzianką dla wszystkich okazał się prawdziwy konwój, który czekał na parkingu szkolnym. Uczniowie zobaczyli przygotowany do transportu gotówki samochód, a także pełne umundurowanie konwojentów(bez broni).

Po wykonaniu piosenki „Kolorowe dzieci” przez naszą uczennicę z klasy czwartej, Pani wicedyrektor Wioletta Baran wraz z wyjątkowymi Gośćmi: przedstawicielką biura poselskiego Pani Ewy Kołodziej oraz specjalistą ds. komunikacji społecznej O/O NBP w Katowicach Panem Bartoszem Łuczywo wręczyła piękne nagrody najlepszym matematykom i finansistom.

Serdecznie dziękujemy Gościom za uświetnienie uroczystości swoją obecnością, dziękujemy za ufundowanie nagród. Podziękowanie dla wszystkich szkół, które uczestniczyły w Konkursie i jednocześnie zapraszamy za rok. Warsztaty poprowadzą pracownicy dużej firmy z Katowic, notowanej na GPW w Warszawie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.