KATOWICE KODUJĄ

8 czerwca w naszej szkole odbył się finał II Powiatowego Konkursu Programowania w Scratchtu „Katowice Kodują”. Wśród finalistów znaleźli się uczniowie z 8 katowickich szkół w tym silna 4 osobowa reprezentacja naszej szkoły – Olga z klasy 4e, Antek z klasy 5d oraz Iga i Mikołaj z klasy 6c. W tegorocznej edycji konkursu tematem przewodnim był Mundial w Rosji. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć program, który będzie zachęcał do kibicowania polskim piłkarzom w Rosji. W przerwie konkursu uczniowie uczestniczyli w warsztatach z robotyki podczas, których budowali i programowali Lego-roboty. Na zakończenie p. dyrektor Joanna Sarzyńska wręczyła zwycięzcom nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Laureatami konkursu zostali:

  • kategoria IV-V   I miejsce -Filip SP nr 18 II miejsce-Antek SP nr 27, III miejsce Mateusz SP nr 21 i Piotr SP 18
  • kategoria VI-VII  I miejsce Mikołaj -SP nr 27,II miejsce Oskar SP nr 37 III miejsce Oskar SP nr 37

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.