SP 27 WICEMISTRZEM POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW !!!

SP 27 WICEMISTRZEM POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (r.2005 i młodsi)
W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW !!!

Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 27 w Katowicach.

W turnieju, który odbył się w dniach 8-10.06.2018. na obiektach SP 27 i SP 56, z udziałem najlepszych zespołów z każdego województwa nasz zespół – w fazie grupowej – pokonał kolejno drużyny ze Szczecina (46-38), Skierniewic (61-39) oraz z Nowego Sącza (61-14). W ćwierćfinale rozprawiliśmy się z ekipą z Bydgoszczy (68-40), by w półfinale – po bardzo nerwowym i emocjonującym spotkaniu – pokonać rywali z Łańcuta (51-34). W wielkim finale, rozgrywanym przy komplecie publiczności na trybunach hali SP 56, podejmowaliśmy zespół ze Słupska. Mimo słabszego początku walczyliśmy do końca, ale niestety nie udało się dogonić przeciwników. Przegrywamy to spotkanie 47-56 i zajmuje drugie miejsce, co oznacza, że jesteśmy wicemistrzami Polski.
Wielkie gratulacje dla zawodników, trenerów oraz organizatorów całej imprezy. To ogromny sukces naszej uczniów, naszej szkoły, klubu UKS 27 (którego wychowankami są zawodnicy) oraz miasta Katowice.

Szymon M. 6e
Dodatkowo Kajetan K. został wybrany do I-szej piątki turnieju, a Maksymilian S. został wybrany najlepszym zawodnikiem zespołu.

Klasyfikacja końcowa Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Dzieci r. 2005 w Minioszykówce Chłopców: