❗️”KIERUNEK POŁUDNIE ” ❗️🌟EMNK 2024

„Kierunek Południe” to interdyscyplinarne zadanie publiczne realizowane dzięki współpracy Fundacji Ogrody Przyszłości, Uniwersytet Śląski, ZPS nr 22, SP nr 21, SM „Silesia” oraz Miasto Katowice dla WAS drodzy mieszkańcy w ramach promocji Miasta Katowice jako Europejskiego Miasta Nauki. Każdy z mieszkańców ma prawo do nieograniczonego dostępu do wiedzy. Tym projektem chcemy Naukę przenieść na TYDZIEŃ do naszych lokalnych szkół i społeczności.

Startujemy…

🌼 TYGODNIOWY BLOK TEMATYCZNY w SP nr 27  15 – 19  kwietnia 🌼

🌼 TYGODNIOWY BLOK TEMATYCZNY w SP nr 21  22 – 26  kwietnia 🌼

🌼 RODZINNY FESTIWAL NAUKI NA POŁUDNIU KATOWIC 24 Maja 🌼

Celem zadania jest:

– wykreowanie pozytywnego wizerunku tytułu Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 poprzez organizację wydarzeń o charakterze popularnonaukowym wśród mieszkańców Katowic.

– dotarcie do jak największej liczby mieszkańców dzielnicy Piotrowice-Ochojec oraz Kostuchna z informacją o wyróżnieniu na szczeblu europejskim naszego miasta jako Miasta Nauki.

– dostarczenie mieszkańcom wiedzy na temat celów Europejskiego Miasta Nauki Katowice, ścieżek tematycznych Miasta Nauki, oraz działaniach podejmowanych przez Miasto Nauki w 2024 r.

W ramach tego projektu na terenie Zespołu Szkoły nr 22 oraz Szkoły Podstawowej nr 21, a także w klubach osiedlowych SM „Silesia” odbędą się w dniach 15 – 26 kwietnia warsztaty, prelekcje, wykłady z różnych dziedzin nauki.

Ponadto przygotowujemy dla wszystkich mieszkańców Piotrowic, Ochojca i Kostuchny Festiwal Nauki w dniu 24 maja 2024 r., który odbędzie się przy SP nr 27 na os. Odrodzenia.

Zadanie realizuje program 4 z 6 Ścieżek Tematycznych Tytułu Miasta Nauki Katowice EMNK 2024 r.

Zdrowie i jakość życia

Klimat i środowisko

Dziedzictwo przemysłowe i kulturowe

Kreacja i krytyka

 Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

 #EMNK2024, #KatowiceMiastoNauki, #KierunekPołudnie, #FundacjaOgrodyPrzyszłości

 

 Zadanie współfinansowane z budżetu Miasta Katowice.

 #EMNK2024, #KatowiceMiastoNauki, #KierunekPołudnie, #FundacjaOgrodyPrzyszłości

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.