RAJD PTTK

Szkolny PTTK zdobywa szczyty ⛰☀️W dniu 18 czerwca naszym kolejnym celem był szczyt Kotarz (974 m. n.p.m.) znajdujący się w głównym grzbiecie pasma Baraniej Góry. Podejście na szczyt rozpoczęliśmy z Ustronia o godz. 9:00 podążając szlakiem czerwonym do naszego pierwszego punktu trasy – schroniska na Równicy. Następnie – szlakiem zielonym – poprzez porośnięte świerkowo-bukowym lasem zbocza, usłane kamieniami, przy skwarze i upale dotarliśmy na szczyt, kamienistą, miejscami leśną drogą, a także pośród bujnej zieleni Jaworowej Polany. Swój cel osiągnęliśmy delektując się z niego widokami na wschodnią część Beskidu Śląskiego przy dość sprzyjającej widoczności. W późnych godzinach popołudniowych, dotarliśmy do podnóża szczytu, realizując tym samym cel całej wycieczki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.