Projekt KOSSM oraz SMOK

W roku szkolnym 2019/2020 nasza szkoła, w ścisłej współpracy z klubem UKS SP 27, bierze udział w dwóch prestiżowych projektach – KOSSM (Koszykarskie Ośrodki Sportowego Szkolenia Młodzieży) oraz SMOK (Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki). Są to projekty Polskiego Związku Koszykówki oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. To już kolejna edycja tych programów, w których biorą udział najlepsze ośrodki koszykarskie w Polsce. W ramach tych projektów prowadzone są treningi pozalekcyjne, które mają na celu m.in.: podniesienie umiejętności koszykarskich, dbanie o prawidłowy rozwój młodzieży, utrzymywanie dobrej sprawności fizycznej, podnoszenie kwalifikacji trenerów. Dzięki uczestnictwie w programach otrzymaliśmy mnóstwo nowoczesnego sprzętu treningowego, a chłopcy dodatkowo mają możliwość współpracy z trenerem przygotowania motorycznego Radosławem Chwalem oraz fizjoterapeutą Marcinem Konikiem. W ramach projektów nasi trenerzy regularnie uczestniczą w specjalistycznych szkoleniach, a zawodnicy biorą udział w kilkudniowych zgrupowaniach, na których trenują pod okiem najlepszych trenerów w Polsce. Zajęcia KOSSM są przeznaczone dla uczniów klas 6-8 i są prowadzone przez trenera Jacka Wróblewskiego w następujących terminach: – Poniedziałek: 18.30 – 20.00, hala SP 27 – Czwartek: 17.00 – 18.30, hala SP 56 – Sobota: 9.15 – 11.30, hala SP 27 Zajęcia SMOK są przeznaczone dla uczniów klas 1-5 i są prowadzone przez trenerów Krzysztofa Kręglickiego, Marka Wykurza i Michała Bentkowskiego w następujących terminach: Klasy 1-3 – trener Michał Bentkowski – wtorek: 17.30, hala SP 27 – piątek: 17.15, hala SP 27 Klasy 4 – trener Marek Wykurz – wtorek: 18.30, hala SP 27 – czwartek: 18.30, hala SP 27 Klasy 5 – trener Krzysztof Kręglicki – poniedziałek: 17.00, hala SP 27 – środa: 17.00, hala SP 27 Programy są dofinansowane ze środków MSiT pozyskanych przez PZKosz. Partnerem programów jest Urząd Miasta Katowice.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.