DEBATA OKSFORDZKA

Piątkowy, słoneczny dzień 29.03.2019 był dla nas nie tylko zakończeniem tygodnia nauki i pracy, ale również realizowanego w szkole pod pieczą mgr Katarzyny Cieszkowskiej programu „Nad ekologią w Naszej szkole zawsze świeci Słońce ” w ramach konkursu „Słoneczne szkoły dla lepszego miasta”. O poranku 3-osobowe zespoły każdej z klas ósmych spotkały się w sali biologicznej, aby wziąć udział w debacie oksfordzkiej. Uczniowie kilka dni wcześniej poznali tematy, które dotyczyły zagadnień związanych z ekologią. Nad przebiegiem spotkania czuwał marszałek, którego funkcję pełniła mgr Agnieszka Filipkowska. Jako pierwsi debatowali przedstawiciele klas 8c oraz 8d. Ci pierwsi starali się udowodnić tezę, iż alternatywne źródła energii mają więcej wad niż zalet i nie są człowiekowi potrzebne. Strona propozycji zaś mocno broniła takiż rozwiązań. Po chwili przerwy naprzeciw siebie stanęli reprezentanci klas 8a i 8b. Próbowali odnieść się w swoich przemowach do potrzeby (lub jej braku) funkcjonowania ogrodów zoologicznych. Wszystkie drużyny włożyły wiele pracy w przygotowanie się do dzisiejszej debaty. Poziom merytoryczny oraz kultura wypowiedzi wzbudziły podziw jury, w skład którego wchodziły: Pani Dyrektor Wioletta Baran, mgr Maria Wieczorek oraz mgr Magdalena Picheń. Serdecznie gratulujemy zwycięskiej drużynie klasy 8d oraz najlepszemu mówcy-Wojtkowi Jandzie

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.