WYCIECZKA DO WIEDNIA

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi, dziecko, niebo, na zewnątrz i przyroda30 listopada chętni uczniowie klas 7 i 8 wraz z p. Agnieszką Powolną, p. Agnieszką Filipkowską i p. Jackiem Wróblewskim wybrali się na wycieczkę do Wiednia. O 4 nad ranem wyruszyli z Piotrowic i po przejeździe przez Czechy dotarli do Austrii i jej stolicy.
Mimo mroźnej aury uczestnikom wycieczki udało się zwiedzić wszystkie zaplanowane atrakcje: Schönbrunn z letnią rezydencją cesarską, romantyczny park z Gloriettą i punktem widokowym, ruiny rzymskie, fontannę Neptuna, Ringstrasse – wspaniały bulwar wiedeński – okno wystawowe ówczesnej monarchii naddunajskiej, Parlament, gdzie spotykają się członkowie Austriackiego Zgromadzenia Narodowego, Ratusz- wzorowany na Ratuszu w Brukseli, gotycką Katedrę św. Szczepana (Stephansdom), słynącą ze swoich kolorowych dachówek, Hofburg – rezydencję cesarską, ulice Graben, Kärntnerstrasse ze wspaniałym bulwarem otoczonym eleganckimi sklepami i kawiarenkami, operę – trzecią najważniejszą po Metropolitan Opera i La Scali, lasek miejski ze słynnym „złotym pomnikiem” Johanna Straussa, Muzeum Historii Naturalnej. Po mieście przemieszczali się metrem, co stanowiło dodatkową atrakcję ?Ponadto uczniowie mieli okazję wziąć udział w kilku Jarmarkach Adwentowych, które robią ogromne wrażenie. Wprowadziły też uczestników w czas adwentowych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Po godzinie 19 młodzież wraz z opiekunami udała się do autokaru. Do Piotrowic wrócili po północy. Wszystkim wycieczka bardzo się podobała i na pewno długo będą ją wspominać ?