„Podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku!”

Dnia 27 marca 2018r. wszystkie klasy 7 uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Podróż tysiąca mil zaczyna się od pierwszego kroku!” organizowanym przez Uniwersytet Śląski Dzieci oraz Katowice Miasto Ogrodów – Instytucję Kultury im. Krystyny Bochenek.
Zdjęcie użytkownika Szkoła Podstawowa Nr 27 w Katowicach.Uczniowie zobaczyli:
– wykład ilustrowany „Skąd się wzięły planety?”
– spektakl teatralno-taneczny „Mały Książę” w wykonaniu studentów Małej Akademii Teatru i Tańca „Flooreski” oraz Laboratorium Ekspresji Dziecięcej UŚD
– wykład ilustrowany o współczesnym życiu i świecie Masajów oraz o sposobach uczenia się w Kenii – „Uczeń w afrykańskiej szkole”
– wystawę fotografii z Amboseli, Bambolulu i wyspy Wasini – „Szkoła pod baobabem”
– a także występ muzyczny przy akompaniamencie gitary klasycznej.