KLASY 4-8

HARMONOGRAM KONKURSÓW I IMPREZ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

KLASY 4 – 8

MIESIĄC NAZWA KONKURSU/IMPREZY NAUCZYCIEL PROWADZĄCY
IX Koszykówka dziewcząt – liga młodziczek młodszych L. Cichoń
Puchar Śląska mini koszykówki dziewcząt A.Mikruta
Udział w rozgrywkach ligowych w swoich kategoriach wiekowych

w siatkówce –W. Malinowski,

koszykówce – J. Wróblewski i P. Jankowski

W. Malinowski,

J. Wróblewski

P. Jankowski

„Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy XI edycja” – ogólnopolski konkurs dla szkół – od 12.09.2018r. do 12.03.2019 r. A.Piasecka-Buła
Dzień Chłopaka – 30.09 Samorząd Uczniowski
Szkolny konkurs na  plakat do akcji „Sprzątania Świata” pt. AKCJA-SEGREGACJA

 

K. Cieszkowska

N. Kalamat

B. Nowak

Akcja „100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości” N. Kalamat
Szkolny konkurs na Zielnik dla kl. IV K. Cieszkowska

N. Kalamat

B. Nowak

Akcja Sprzątanie Świata K. Cieszkowska

N. Kalamat

B.Nowak

Akcja Zbieraj baterie z klasą

 

K. Cieszkowska

 

Akcja:100 dobrych uczynków na 100-lecie odzyskania niepodległości” (cały rok) wszyscy katecheci
„Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy XI edycja” – ogólnopolski konkurs dla szkół – od 12.09.2018r. do 12.03.2019 r. kier. świetl. A. Piasecka – Buła
Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe organizowane przez Kuratorium Oświaty w Katowicach wg harmonogramu Nauczyciele przedmiotów

HARMONOGRAM KONKURSÓW I IMPREZ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

KLASY 4 – 8

MIESIĄC NAZWA KONKURSU/IMPREZY NAUCZYCIEL PROWADZĄCY
X Konkurs szkolny na wykonanie trójwymiarowego:

Modelu układu Słonecznego- dla klas VI

Modelu komórki roślinnej lub zwierzęcej – dla klas VII

Modelu DNA – dla klas VIII

K. Cieszkowska

N. Kalamat

B. Nowak

– Apel poświęcony św. Janowi Pawłowi II   „Musicie być mocni mocą wiary, nadziei i miłości” z  okazji 40 rocznicy wyboru kadr. Karola Wojtyły na   Stolicę Piotrową wszyscy katecheci
„Mistrz tabliczki mnożenia” – konkurs matematyczny dla klas IV
 
 E. Miroś

T. Guzowski

M. Marciniak

Konkurs: „Scena z życia św. Jana Pawła II (IV-VIII wszyscy katecheci
Szkolny konkurs plastyczno- językowy „Jak widzę świat języka angielskiego” dla klas IV-VIII R. Pasławski
Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR dla klas IV – VIII – eliminacje szkolne

 

M. Widera

A. Powolna

A. Broll

Test wiedzy o Galileuszu kl. VII, VIII- konkurs szkolny

Szkolny konkurs z fizyki dla klas VII, VIII (multitest)

T. Guzowski
Piłka nożna – Turniej Tymbarka – Z podwórka na stadion A.Grajek
Akademia z okazji Dnia Nauczyciela

·Stop pustym miskom! Wspomóż schronisko  zbiórka karmy dla schroniska

·7.10.17 r Światowy Dzień Uśmiechu obdarowanie każdego wchodzącego do szkoły naklejką z uśmiechem

·30.10.17 r Dzień Spódnicy – każdy kto ubierze spódniczkę, nie będzie pytany danego dnia oraz będzie zwolniony z pisania kartkówki

·wieczór gier planszowych kl. 4, 5, 6

Samorząd Uczniowski
Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego „Olimpus” N. Sulińska,

R. Pasławski,

R. Matyja,

B. Zajączkowska

  Szkolny konkurs plastyczny: „ Piękny jest ten kraj – zwiedzamy polskie zakątki na 100 rocznicę odzyskania niepodległości”; kl. 4-7 M. Pławecka
Obrazki inspirowane twórczością Gustawa Klimta – konkurs dla klas 4-7 M. Nuzikowska
Uroczyste otwarcie drogi rowerowej na boisku szkolnym X 2018 r. A.Poplicha

 

 

 

 

HARMONOGRAM KONKURSÓW I IMPREZ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

KLASY 4 – 8

MIESIĄC NAZWA KONKURSU/IMPREZY NAUCZYCIEL PROWADZĄCY
XI Konkurs plastyczny z okazji 100 – lecia rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości – klasy 4-6 „Orzełek ze stu cegiełek”, klasy 7-8 „Zaprojektuj przypinkę” nauczyciele plastyki
Szkolny konkurs z fizyki dla klas VII, VIII (multitest) Tomasz Guzowski
Akcja „100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości”

 

N. Kalamat
Kiedy myślę – Ojczyzna … – konkurs recytatorski dla klas 6

 

M. Nalewajka-Kuzia
Konkurs mitologiczny dla uczniów klas V M. Żytkiewicz

 

„Niepodległa Polska wierszem malowana” Konkurs recytatorski  dla kl. VII-VIII

 

A.Filipkowska
Dzień Austrii – dla klas VII i VIII E. Świerkot
Ogólnopolski konkurs Olimpus z przyrody dla klas IV i VI K. Cieszkowska

B. Nowak

 

Szkolny konkurs pieśni patriotycznych; kl. 4 – 8 B. Mucha
Koncert Śląska Laba Wszyscy nauczyciele
Konkurs plastyczny z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości:

kl. 4 -6 „Orzełek ze stu cegiełek”

kl. 7 – 8 „Zaprojektuj przypinkę”

M. Nuzikowska
Akcja szkolna :Tydzień bez telefonu konkurs pod  hasłem:,, Nie jestem uzależniony”

·Dyskoteka andrzejkowa

·wieczór filmowy kl. 7, 8

·Góra grosza

·21 listopada Dzień życzliwości i pozdrowień – przygotowanie plakatu na którym uczniowie i nauczyciele będą mogli zapisywać swoje pozdrowienia (tablica SU).

Andrzejki

 

Samorząd Uczniowski
Żywa lekcja historii Nauczyciele historii
„Wszyscy śpiewamy hymn Polski” – 9.XI 2018

 

Wszyscy nauczyciele

B. Mucha

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR dla klas IV – VIII – finał
 
M. Widera

A. Powolna

A. Broll

 

 

 

 

 

 

 

 

HARMONOGRAM KONKURSÓW I IMPREZ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

KLASY 4 – 8

MIESIĄC NAZWA KONKURSU/IMPREZY NAUCZYCIEL PROWADZĄCY
XII Koszykówka chłopców- MTB – Międzynarodowy Turniej Barbórkowy chłopców A.Mikruta
 „Zachęć mnie, abym…” Konkurs na najlepszą recenzję tekstu kultury M. Picheń,

A. Kolmaga

 

Konkurs recytatorski dla uczniów klas IV – wiersze Juliana Tuwima K. Mazur
Konkurs grafiki komputerowej dla klas IV i V(Paint)
 
M. Widera

A. Powolna

A. Broll

Konkurs: Szopka bożonarodzeniowa wszyscy katecheci
Akcja: „Szlachetna Paczka wszyscy katecheci
·Jarmark bożonarodzeniowy

·Akcja pieczenia ciast i pierniczków świątecznych

·Mikołajki – ubieramy się na czerwono

·zbiorka zabawek na rzecz Pogotowia Opiekuńczego

 

 

samorząd uczniowski

wychowawcy klas

 

 

 

 

 

 

HARMONOGRAM KONKURSÓW I IMPREZ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

KLASY 4 – 8

MIESIĄC NAZWA KONKURSU/IMPREZY NAUCZYCIEL PROWADZĄCY
I Konkurs kolęd kl. 4-7 B. Mucha
·Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa – bal przebierańców

·karnawałowy pokaz mody

·3.01.2018r Międzynarodowy Dzień Krawata i muszki

Samorząd Uczniowski
Śląski Festiwal Nauki Wszyscy wychowawcy
Mała Olimpiada Matematyczna – I etap

 

W. Baran

A. Powolna

M. Widera

„Duch Święty w symbolu” wszyscy katecheci
„Historia naszego hymnu” Konkurs dla uczniów klas VI

 

J. Modlińska,

E. Lauruk

„Mistrz działań pisemnych” – konkurs matematyczny dla klas IV
 
 E. Miroś

T. Guzowski

M. Marciniak

 

 

 

 

 

HARMONOGRAM KONKURSÓW I IMPREZ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

KLASY 4 – 8

MIESIĄC NAZWA KONKURSU/IMPREZY NAUCZYCIEL PROWADZĄCY
II Konkurs fotograficzny „’Zjawiska przyrodnicze wokół nas „ dla kl. IV-VIII T. Guzowski
Akcja: zbiórka dla dzieci z Domu Dziecka Mysłowicach katecheci
„Pożeracz szkolnych smutków” – konkurs na formę przestrzenną dla klas 4-7 M. Nuzikowska
Konkurs na szybkie pisanie na klawiaturze dla klas VI – VIII
 
M. Widera

A. Powolna

A. Broll

„Liczby rządzą naszym światem” – konkurs matematyczny dla klas VIII E. Miroś

A. Powolna

M. Krzemińska

Akcja: zbiórka dla dzieci z Domu Dziecka Mysłowicach Wszyscy katecheci
Dzień  Szalonego Fotografa- konkurs na najciekawsze zdjęcie  z kolegami Samorząd Uczniowski
 „Twardy orzech do zgryzienia”- konkurs frazeologiczny dla uczniów klas VI A. Filipkowska,

M. Picheń,

A. Kolmaga

Wielka Liga Czytelników – II półrocze Anna Kolmaga
Ogólnopolski konkurs znajomości języka angielskiego „FOX” R. Matyja
Szkolny konkurs „Łamisłówka” dla klas IV N. Sulińska
Debata Oksfordzka „Wirtualnie czy realnie?” Nauczyciele języka polskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HARMONOGRAM KONKURSÓW I IMPREZ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

KLASY 4 – 8

MIESIĄC NAZWA KONKURSU/IMPREZY NAUCZYCIEL PROWADZĄCY
III Szkolna Liga Geograficzna dla klas V, VII, VII N. Kalamat
Siatkówka – Memoriał Karoliny Borończyk W. Malinowski
Akcja Elektrośmieci K. Cieszkowska
Międzynarodowy Konkurs matematyczny „Kangur” dla klas II – VI

 

A. Powolna
Geometria wokół nas konkurs dla klas IV – VIII

 

M. Krzemińska

M. Marciniak

Co? Gdzie? Kiedy? – konkurs na reportaż dla klas 8

Szkolna Liga Geograficzna dla klas V, VII, VII

M. Nalewajka-Kuzia

N. Kalamat

 

 „Powrót Syna” wszyscy katecheci
Konkurs ortograficzny dla uczniów klas V M. Żytkiewicz
Konkurs literacki na najlepsze opowiadanie – dla uczniów klas VI i VII

 

M. Picheń, A. Kolmaga

 

Międzyszkolny konkurs „100- lecie polskiego lotnictwa dla klas VII-VIII” J. Modlińska,

E. Lauruk,

T. Świdergał

Dzień Otwarty Szkoły Wszyscy nauczyciele
Dzień bez pytania dziewczyn (Dzień Kobiet)

·konkurs na artykuł do gazetki szkolnej

·Dzień Wiosny w szkole – ubieramy się na zielono

Samorząd Uczniowski
Rozwinięcie dziesiętne liczby π – pobijanie rekordu Guinnessa Nauczyciele matematyki
Powiatowy konkurs informatyczny „Katowice kodują”  dla klas IV i V oraz VI i VII
 
A. Powolna

M. Widera

A. Broll

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HARMONOGRAM KONKURSÓW I IMPREZ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

KLASY 4 – 8

MIESIĄC NAZWA KONKURSU/IMPREZY NAUCZYCIEL PROWADZĄCY
IV Apel wielkanocny Klasy 6 a i 6 d
„Przegląd talentów” 2018/2019” B.Mucha
·Jarmark wielkanocny

· Zainicjowanie akcji pn. „Wakacyjna oś czasu” – informowanie uczniów o ilości dni w szkole, które zostały do końca roku szkolnego;

Samorząd Uczniowski
Zabawna matematyka – konkurs dla klas IV-VIII na najciekawszą planszową grę matematyczną M. Krzemińska

A. Powolna

„W Szaferowym ogrodzie” M. Nuzikowska
Szkolny konkurs „Biologia i chemia w doświadczeniach” dla klas VII-VIII K. Cieszkowska

K. Drabik

Międzyszkolny konkurs wiedzy o anatomii i fizjologii człowieka dla klas VII K. Cieszkowska
Kto najpoprawniej pisze w języku angielskim? Szkolne dyktando dla uczniów klas VI N. Sulińska
Konkurs dla klas IV „Czy znasz zasady savoir-vivre’u?” B. Galas-Sapała
Rekolekcje wielkopostne.
 
katecheci
„The Best Speller In English” – kto najpoprawniej pisze w języku angielskim? Szkolne dyktando dla uczniów klas V N. Sulińska
Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy  EDI – Panda . Konkurs z chemii i biologii K. Cieszkowska

K. Drabik

Szkolny konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii (i Stanach Zjednoczonych) N. Sulińska
Mała Olimpiada Matematyczna – finał

 

 

W. Baran

A. Powolna

M. Widera

„Matematyczne asy” – konkurs dla klas VI i VII

 

A. Powolna

M. Krzemińska

Zabawna matematyka – konkurs dla klas IV-VIII na najciekawszą planszową grę matematyczną M. Krzemińska

A. Powolna

Szkolny konkurs wiedzy przyrodniczej z elementami ekologii dla kl. VI K. Cieszkowska

N. Kalamat

B. Nowak

Konkurs szkolny „Trzymaj formę” K. Cieszkowska

P. Wołk-Jankowsk

„Śląsk – moja mała ojczyzna – powrót do państwa polskiego” Konkurs dla uczniów klas IV E. Lauruk

 

 

 

 

 

 

 

HARMONOGRAM KONKURSÓW I IMPREZ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

KLASY 4 – 8

MIESIĄC NAZWA KONKURSU/IMPREZY NAUCZYCIEL PROWADZĄCY
V Apel na dzień 3 maja Klasy 6b, 6 c
Szkolny konkurs malarski „Letnie łąki pełne polnych kwiatów”;

kl. 4-7

M. Pławecka
„Zanim wyruszysz w drogę” – konkurs ze znajomości przepisów ruchu drogowego dla kl. 4 A.Poplicha
Organizacja warsztatów dot. produkcji papieru czerpanego. A.Poplicha
·Znajdz mnie – konkurs fotograficzny

·Kibicuję Fair play – cheerleaderki

·wsparcie Szaferowej Majowki

·“Dzień na odwrót” – uczniowe prowadzą lekcje, anauczyciele uczą się

Samorząd Uczniowski
Bieg uliczny o mistrzostwo SP 27 A.Mikruta
Szaferowa Majówka wszyscy pracownicy
Konkurs Albus z chemii dla kl. VII i VIII (Centrum Edukacji Szkolnej) K. Drabik
Organizacja wyjazdu kl. VIII do Muzeu m  Auschwitz – Birkenau

 

Nauczyciele historii
Bitwa Gigantów- szkolny konkurs dla klas VII i VIII (wyłonienie najlepszego germanisty), E.Świerkot
Sudoku – konkurs dla klas VI i VII A. Powolna

M. Krzemińska

„Owoce Ducha Świętego” Wszyscy katecheci
Akcja „Klapki dla Gambii Wszyscy katecheci
Konkurs literacki dla uczniów klas IV i V „Przyśniło mi się, że…” (wiersze i proza) K. Mazur
Międzyszkolny konkurs krasomówczy – „Śląsk, czy to tylko kopalnie i górnicy?” dla uczniów klas VI, VII, VIII T. Świdergał

 

HARMONOGRAM KONKURSÓW I IMPREZ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

KLASY 4 – 8

MIESIĄC NAZWA KONKURSU/IMPREZY NAUCZYCIEL PROWADZĄCY
VI Apel na pożegnanie klas 8 i koniec roku szkolnego

 

Klasy 7
Ubieramy się na żółto – pierwszy dzień lata

 

Samorząd Uczniowski
Międzyszkolny Konkurs matematyczno – finansowy FINANSOMAT dla klas V
 
W. Baran,

M. Widera,

A. Powolna

·Ubieramy się na żółto – pierwszy dzień lata

·wybory przedstawicieli do samorządu uczniowskiego

 

Samorząd Uczniowski