
Podsumowanie projektu „Kwiecień – Miesiącem Książki” ![]()
W minionym miesiącu nasi uczniowie wyruszyli w wyjątkową czytelniczą podróż, pełną inspiracji, kreatywności i dobrej zabawy!
Jednym z najciekawszych działań był łańcuch czytelniczy, który pokazał, jak książki mogą łączyć ludzi i inspirować do dalszego odkrywania literatury. Uczniowie mieli okazję przekonać się, dlaczego warto czytać książki – rozwijają wyobraźnię, wzbogacają słownictwo i pozwalają przenieść się w niezwykłe światy.
Podczas zajęć realizowaliśmy różnorodne aktywności:
tworzyliśmy własną czytelniczą drogę,
zorganizowaliśmy wymianę książek, dzięki której każdy mógł znaleźć coś dla siebie,
pracowaliśmy w stacjach zadaniowych, rozwijając umiejętności współpracy,
redagowaliśmy dalsze części opowiadań, wykazując się ogromną kreatywnością,
wyszukiwaliśmy ukryte wyrazy,
rozwiązywaliśmy krzyżówki z bohaterami bajek,
odgadywaliśmy znane bajki na podstawie ilustracji i opisów.
To był miesiąc pełen zaangażowania, radości i odkrywania magii książek ![]()
![]()
W projekcie wzięli udział uczniowie klas 2c, 3d oraz 3a, pod opieką Pani Agnieszki, Beaty oraz Iwony.
Dziękujemy wszystkim za aktywny udział i już nie możemy się doczekać kolejnych czytelniczych wyzwań
