Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/ 2021 dla dzieci z oddziałów przedszkolnych

Z uwagi na sytuację i konieczność zapewnienia wszystkim dzieciom i Państwu bezpieczeństwa zwracamy się z prośbą o zastosowanie się do zasad organizacji pierwszego dnia pobytu dziecka w szkole, tj. 1 września 2020.

1. Do szkoły przychodzi dziecko bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji. W drodze do i ze szkoły przestrzega aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej.
  2. Z dzieckiem przychodzi do szkoły tylko jeden opiekun.
  3. Wejście do szkoły odbywa się bocznymi drzwiami od strony szkolnego placu zabaw.
  4. Po wejściu do szkoły dziecko dezynfekuje ręce.
  5. Opiekun dezynfekuje ręce, stosuje osłonę ust i nosa i zachowuje dystans 2 m od pozostałych wchodzących.
  6. Po wejściu do szkoły opiekun z dzieckiem kieruje się do sal oddziałów przedszkolnych ( numery 116, 117, 118, 119). Na tablicy korkowej przy drzwiach każdej z sal będzie umieszczona lista dzieci z oddziału przedszkolnego. Po odnalezieniu nazwiska dziecka na liście, dziecko wchodzi do sali, a opiekun przekazuje wychowawcy następujące dokumenty:

– wypełnioną i podpisaną przez rodziców kartę zapisu dziecka do świetlicy. Karta znajduje się w linku pod ogłoszeniem, można też odebrać druki w portierni od 28 sierpnia.

– oświadczenie, które znajduje się w linku pod ogłoszeniem.   Można też odebrać druki w portierni od 28 sierpnia.

– czytelne dane do założenia konta w dzienniku elektronicznym ( imię i nazwisko rodzica, adres e- mail)

Zestaw dokumentów ( karta zapisu i oświadczenie) w formie papierowej będzie dostępny w portierni od 28 sierpnia.

1. W celu uniknięcia gromadzenia się Państwa przed wejściem do szkoły prosimy, w miarę możliwości, o przyprowadzenie dziecka w następującym porządku:

Od 8.00 do 8.45- przychodzą dzieci, których nazwiska zaczynają się na litery od A do M

Od 8.45 do 9.30- przychodzą dzieci, których nazwiska zaczynają się na litery od N do Ż.

Rodzice, którzy nie mogą dostosować się do tych godzin, mogą przyprowadzić dziecko od 6.00 i oddać pod opiekę opiekunce i jej również przekazać dokumenty. Świetlica czynna jest do godziny 17.00.

1. Tego dnia śniadanie będzie o godzinie 10.00.
  2. Wszystkie materiały z wyprawki rodzic dostarcza dopiero w dniu zebrania.
  3. Pierwszego, adaptacyjnego dnia można odebrać dziecko przed godziną 13.00.

Załączniki do pobrania: