UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 DLA KLAS 1-7

Nadszedł wreszcie ten upragniony dzień – ostatni dzień szkoły w roku szkolnym 2019/2020. Już wkrótce rozpoczną się wymarzone wakacje.

– Do hymnu państwowego!

– p. dyrektor Wioletta Baran:

Drodzy Uczniowie!

Kończymy rok szkolny  w bardzo niecodziennych okolicznościach. Mówię Wam dziś, że ja
i wszyscy nauczyciele, jesteśmy z Was dumni. Dumni z odpowiedzialności, z jaką podeszliście do nauki, zwłaszcza w ostatnim, trudnym, czasie. Wykazaliście się wytrwałością i hartem ducha. Daliście radę zdobywać wiedzę zdalnie.

Gratuluję Wam osiągniętych wyników w nauce. Gratuluję osiągniętych sukcesów
w zawodach i konkursach.

Wyrazy  wdzięczności kieruję do Szanownych Państwa, Rodziców. Dziękuję
za wszelkie podejmowane działania i współpracę podczas nauczania na odległość.

Kochani Uczniowie! Życzę Wam cudownych wakacji. Bezpiecznie odpoczywajcie. Mam nadzieję – do zobaczenia we wrześniu!

Wioletta Baran

– ks. proboszcz Zenon Buchalik

Kończy się kolejny, jakże odmienny od poprzednich,  rok szkolny i katechetyczny. Pandemia koronawirusa  nie dała nam możliwości  w tym ostatnim dniu roku szkolnego spotkać  się, tak jak zawsze, na naszej, szkolnej sali gimnastycznej.  Tym bardziej więc łączmy się wzajemnie duchowo i życzmy sobie spokojnych, zdrowych wakacji po miesiącach trwogi i niepewności.  Słowa te kieruję do Was z wielką nadzieją na radosne spotkanie po wakacjach… Korzystając
z okazji, że czytacie te słowa, chciałem wyrazić serdeczne podziękowania za kolejny rok współpracy naszej Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu, Rodzicom i wszystkim uczniom naszej szkoły.

Z Bożym błogosławieństwem….

Ksiądz Proboszcz Zenon

– przewodnicząca Rady Szkoły Anna Mol:

Drodzy Uczniowie !

Nadszedł właśnie ten długo wyczekiwany przez Was dzień. Dzień zakończenia roku szkolnego. Roku odmiennego niż wszystkie dotychczasowe. Życie pisze nam różne scenariusze, do których musimy się przyzwyczaić i dostosować.

Pomimo tej trudnej dla wszystkich sytuacji wiem, że bardzo rzetelnie przez cały rok pracowaliście, poszerzając swoją wiedzę i poradziliście sobie znakomicie!

Żegnając się z Wami, życzę Wam słonecznych wakacji, nowych przyjaźni, mnóstwa pozytywnych wrażeń, tak abyście we wrześniu wrócili do szkoły, pełni energii, siły i chęci
do pracy. Dzisiaj, w tak nietypowy sposób żegnamy również Waszych kolegów i koleżanki
z klas 8. Trzymajmy za nich kciuki, życząc Im powodzenia na nowej drodze edukacji szkolnej. Kończąc, chciałabym bardzo podziękować Dyrekcji, Nauczycielom, Rodzicom – przedstawicielom Rady Szkoły za ich pracę i zaangażowanie.

Do zobaczenia we wrześniu !

Anna Mol

– przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Machoczek:

Drodzy Uczniowie!

Minął kolejny rok szkolny. Nietypowy rok, który zaskoczył nie tylko Was, ale również nauczycieli i rodziców. Żadne pokolenie nie zostało postawione przed faktem zdalnego nauczania, nagle i bez przygotowania. Nie mogliście uczestniczyć w konkursach, wycieczkach i spotykać się ze swoimi rówieśnikami i przyjaciółmi. Świadectwa,
które otrzymaliście, są dowodem Waszej ciężkiej pracy i cierpliwości. Mam nadzieję,
że ten rok szkolny zakończyliście bardziej dojrzali i samodzielni. Korzystajcie
z nadchodzących wakacji, ale nie zapominajcie o zdrowiu i bezpieczeństwie.

Dziękujemy Dyrekcji, nauczycielom i wszystkim osobom, które pomagały przetrwać
ten trudny dla Wszystkich czas. Do zobaczenia we wrześniu!

Agnieszka Machoczek

Przewodnicząca Rady Rodziców SP27

– Posłuchajcie, co każdy uczeń myśli na temat szkoły.

Lubię szkołę ,

lecz ten problem zawsze działa mi na nerwy:

wszystkie lekcje są za długie,

a za krótkie przerwy.

Wciąż stawiają mi za przykład pracowitość pszczoły.

Pewnie chcą bym miód przynosił w słoiku do szkoły.

Lubię panią, lubię klasę,

lubię z klasą śmiać się czasem,

lubię piątkę złapać gładko, tylko … łapię ją za rzadko.

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, jutro wakacje, lekcje skończone!
A teraz wszystkich czeka nagroda, wakacje, słońce, piękna pogoda. Gorący piasek, szum morskiej fali, kuszący zapach lasu w oddali. A w lesie wdzięczne ptaków piosenki i chmurki lotne i czysty błękit. Pachnące kwiaty na łąkach, w trawie, przejrzysta woda w rzece i w stawie. Perlista rosa
na listkach w borze, złociste pole, rzeka i morze.

Trzeba opalić twarze na wietrze, trzeba odetchnąć świeżym powietrzem.
Trzeba wyćwiczyć nogi i ręce, trzeba wyśpiewać radość w piosence.

– Życzymy udanych wakacji.  Dużo słońca i bezpiecznego wypoczynku! Naładujcie akumulatory.  Jak mówią „W zdrowym ciele, zdrowy duch!”.  Wróćcie zdrowi i wypoczęci do szkoły we wrześniu!

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Szkoły Podstawowej nr 27