Rok ze SMOKiem w SP 27

Szkolne Młodzieżowe Ośrodki Koszykówki (SMOK) to projekt Polskiego Związku Koszykówki współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. W czwartej edycji projektu swoja szansę uzyskali młodzi koszykarze z Katowic.

Pod okiem trenerów trzy grupie wiekowe szkoliły swoje umiejętności dwa razy w tygodniu. W ramach zajęć odwiedził nas wielokrotnie legendarny trener Pan Ryszard Poznański, który przekazywał swoja cenną wiedzę koszykarzom jak i trenerom. W ramach zajęć gościliśmy również trenera przygotowania motorycznego.

Zajęcia odbywały się w naszej szkole, a także w SP 56, na pięknych pełnowymiarowych obiektach. Warto dodać, że od września projekt będzie kontynuowany! Tym razem stworzona zostanie grupa klas 1-3, 4 klasy oraz najstarsza grupa 5-klasistów. Zajęcia pozalekcyjne prowadzone były przez trenerów: Jacka Wróblewskiego, Pawła Wołk- Jankowskiego i Michała Bentkowskiego i miały na celu m.in.: podniesienie umiejętności koszykarskich, dbanie o prawidłowy rozwój młodzieży, utrzymywanie dobrej sprawności fizycznej, podnoszenie kwalifikacji trenerów. Program jest dofinansowany ze środków MSiT pozyskanych przez PZKosz. Partnerem programu jest Urząd Miasta Katowice.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.