VI MEMORIAŁ KAROLINY BOROŃCZYK

31 marca 2019r. Szkoła Podstawowa nr 27 w Katowicach, Uczniowski Klub Sportowy „SOKÓŁ`43 SMS AZS AWF” Katowice był organizatorem Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek „ VI Memoriał Karoliny Borończyk”.

Turniej cyklicznie rozgrywany jest dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłej uczennicy naszej szkoły oraz zawodniczki UKS Sokół 43 Katowice.
W tym roku Turniej rozgrywany był w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 56.
W zawodach jak co roku udział wzięły 4 drużyny. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym” w formule dwóch setów.
Zawody sędziowała była uczennica Szkoły Podstawowej nr 27 w Katowicach, a obecnie jedna z młodych nadziei polskich sędziów siatkówki – Monika Bratek.
Turniej wygrała drużyna MOSiR „Polonia” Łaziska Górne, drugie miejsce zajął zespół UKS „SOKÓŁ`43 SMS AZS AWF” Katowice (I dr.), na trzecim miejscu uplasował się zespół MCKiS Czeladź, a czwarte miejsce przypadło drużynie UKS „SOKÓŁ`43 SMS AZS AWF” Katowice (II dr.).
Trenerzy drużyn uczestniczących w Turnieju wybrali najlepsze zawodniczki w swoich drużynach. W drużynie MOSiR „Polonia” Łaziska Górne najlepszą zawodniczką została wybrana Olga Moron, w drużynie UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice (I dr.) najlepsza okazała się Natalia Matusiak, w zespole MCKiS Czeladź trenerka wybrała Matyldę Mrozowską, natomiast w drużynie UKS „Sokół`43 SMS AZS AWF” Katowice (II dr.) w opinii trenera najlepszą zawodniczką była Zuzanna Waja.
Zawody przebiegały w miłej i sympatycznej atmosferze. Turniej był jednym z ostatnich okazji do zakończenia długiego sezonu halowego w tej kategorii wiekowej.
Turniej po raz kolejny mógł się odbyć dzięki ogromnemu wsparciu Rodziny Karoliny Borończyk.
Szkoła Podstawowa nr 27 w Katowicach, UKS Sokół 43 Katowice oraz Rodzina Karoliny zapewniają, że Memoriał będzie rozgrywany w kolejnych latach.