HARCERSTWO! NUDA CZY FRAJDA?!

XIV Środowiskowy Szczep Harcerski „Odrodzenie” im. Cichociemnych w Katowicach należy do Hufca ZHP Katowice. Obecnie tworzą go 2 drużyny harcerskie: 12 KDH Wszędoczłapy  i DH Rivendell oraz 2 gromady zuchowe: 11 GZ Ekoludki i 27 GZ Brykające Tygryski. „Wszędoczłapy” i „Ekoludki” działają w SP 27 w Katowiach na Osiedlu Odrodzenia, natomiast „Rivendell” i „Brykające Tygryski” w szkole Omega na Załężu. Razem jednak współpracujemy,wyjeżdżamy. Tworzymy wspólnotę.

12 KDH „Wszędoczłapy” jest najstarszą drużyną w szczepie. Jest to drużyna wielopoziomowa zrzeszająca harcerzy od 10 do 19 roku życia.

Co robimy na zbiórkach?

Przede wszystkim doskonalimy siebie i wybrane techniki harcerskie, takie jak sztuka przetrwania, łączność, samarytanka, musztra czy pionierka. Oprócz tego wyjeżdżamy na biwaki i obozy letnie, na których podobnie jak na zbiórkach zdobywamy sprawności i dobrze się bawimy.

Nie czyńcie skautingu zbyt łatwym…Stawiajcie wyzwania” ~św. Jan Paweł II

Harcerstwo powstało po to, aby wychowywać konkretny typ człowieka. Kogoś, kto jest gotów zaangażować się w sprawy nie tylko swoje, ale i swojego otoczenia. Kogoś, komu zła pogoda nie popsuje humoru, tylko wywoła uśmiech na twarzy dając idealną okazję do tańca w deszczu z przyjaciółmi. Harcerstwo stawia wyzwania, ale daje poczucie indywidualności i perspektywę rozwoju.

Zapraszamy na zbiórki!!
Harcerstwo to przygoda, którą warto przeżyć. Zapewni masę wrażeń i wspomnień. Pomoże nawiązać przyjaźnie na całe życie. Przygotuje do wejścia w dorosłe życie. Rozwinie nasze umiejętności i pozwoli poznać siebie nieco lepiej wraz z otaczającym nas światem.

Zapraszamy wszystkich chętnych na zbiórki w piątki o 16:45 w Szkole Podstawowej nr 27 w Katowicach. Gwarantujemy naukę przydatnych rzeczy przez dobrą zabawę.

Czuwaj!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.