REGIONALNA SESJA MATEMATYCZNA

 21 marca uczniowie z pasją do matematyki i nie tylko… uczestniczyli w XVI Regionalnej Sesji Matematycznej, podczas której przedstawili przygotowane prezentacje. Lena Jędrasik i Hania Piosik opowiedziały „Historię kostki do gry”. Michał Mol, Antek Mazur i Nikodem Burghardt udowodnili, że „Matematyka ma swoje miejsce na boisku piłkarskim”. Słuchacze, głównie młodzież szkół średnich przyjęli referaty wyjątkowo entuzjastycznie i wiemy, że wszystkim wystąpienia naszych uczniów bardzo podobały się. Sesja była niezwykle ciekawa, zostaliśmy przekonani,
że sprawdzianów nie warto przekładać… Na zakończenie
tej matematycznej imprezy również nasi uczniowie z rąk Dyrektora II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej w Katowicach Pani Marii Glier otrzymali listy
z podziękowaniami  oraz upominki.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do oglądania prezentacji podczas Dnia Otwartego 19. 04. 2018 r.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.